Historie firmy

Počátky firmy sahají do roku 1990, kdy v Jablonci jako jedna z prvních počítačových firem vznikla Liška a spol. vos. Ta v roce 1991 změnila právní formu na Liška a spol. s. r. o. V roce 1996 s odchodem Ing. Libora Lišky se přejmenovala na Cotrex PC, s. r. o. Od roku 2007 je jediným jednatelem a vlastníkem Ing. Petr Klokočník.

Firma Cotrex PC s.r.o. se od počátku zabývá dodávkami výpočetní techniky a služeb s výpočetní technikou souvisejících. V počátečních letech byl velký hlad po výpočetní technice. Firma spolupracovala s Mezinárodní organizací novinářů a dodávala počítače po celé republice. Zajímavými byly zakázky pro Parlament ČSFR, Prezidentskou kancelář, nebo Škodu Mladá Boleslav. V době velké konjunkury dosáhla až 32 kmenových zaměstnanců v rámci společnosti Cotrex a.s. V té době firma provozovala velkoobchod výpočetní technikou ve spolupráci s firmou Vikomt.

Postupně se firma omezovala na menší region a hlavně firemní klientelu.V posledních letech se soustředí zejména na služby a komplexní správu firemních sítí, dále na dodávky počítačových celků pro průmysl, školy a veřejnou správu a nově také na internetový marketing.